Haber

Deniz Taksileri Paylaşımlı Yolculuk Seçeneği ile Trafiğe Meydan Okuyun!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketleri arasında yer alan Kent Lines tarafından 2021 yılında hizmete alınan Deniz Taksi projesi, İBB Deniz Taksi taşınabilir uygulamasında yapılan yeni güncelleme ile on bir kişiye kadar paylaşımlı seyahat seçeneği sunuyor.

Önceden rezervasyon yaptırılarak 7 gün 24 saat kullanılabilen Deniz Taksileri, konforlu ve hızlı ulaşım seçeneği ile İstanbulluların hayatını kolaylaştırıyor. Kullanıcıların kredi veya banka kartını tanımladığı ve ödemenin online olarak yapıldığı Deniz Taksi, UKOME’nin aldığı kararla uygulamaya koyduğu son güncellemeyle birlikte “ortak yolculuk” seçeneğini de kullanıma sundu.

Kullanıcılar uygulama üzerinden rota, tarih ve saat seçtikten sonra artık “Paylaşılan” seçeneklerden “Tek” ve “Paylaşımlı” geziyi seçerek daha önce paylaşılan gezileri görüntüleyebilir, geziye dahil olabilir veya kendi gezilerini başkalarına açabilirler. .

Kullanıcı, geziyi gurmelerin paylaşımına açmayı tercih ederse gezinin “Garantörü” olur ve ödemenin tamamını yapar. “Katılımcı” olarak eklenen her yolcudan, yolculuk başlangıcına kadar toplam bedelin 1/10’u kesilir ve yolculuk sonunda kefile iade edilir.

Yolculuk fiyatları UKOME tarafından belirlenen Deniz Taksilerinde başlangıç ​​fiyatı 1 mil dahil 210 TL, 1-4 mil için mil başına 155 TL, 4-8 mil için mil başına 125 TL, 8 mil sonra mil başına 100 TL’dir. . Bu sayede yolcular ortadan ikiye bölünmüş durumda.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu