Haber

Doğal Yaşam Parkı’na ziyaretçi akını

Doğal Yaşam Parkı’na ziyaretçi akını

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı okul tatillerinde ziyaretçi akınına uğruyor. Tatilini verimli geçirmek isteyen çocuklar, Doğal Yaşam Parkı’nda hayvanları yakından görerek eğlenceli vakit geçiriyor.

127 türden 1.400 hayvana ev sahipliği yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Yaban Hayatı Parkı zor günler yaşıyor. Ortaokulların tatil olmasıyla birlikte ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Aileler, havaların güzel olduğu dönemlerde çocuklarını teknolojiden uzak tutmak ve tatillerini faydalı bir şekilde geçirmeleri için Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na getiriyor. Hayvanları yakından görme fırsatı bulan çocuklar doğada keyifli vakit geçiriyor. 650 dönüm arazi üzerinde yer alan Doğal Yaşam Parkı’nda maymun, tavşan, şempanze, kanguru, kaplan, aslan, ayı, timsah, yılan ve kuşlar en ilgi çekici hayvanlar arasında yer alıyor.
YERLİ VE YABANCI KİŞİLERDEN YOĞUN İLGİ
Antalya Doğal Yaşam Parkı Sorumlu Veteriner Hekimi Aygül Arsun, yarıyıl tatilinde ziyaretçi akınına uğradığını belirterek, “Ara tatilin başlamasıyla birlikte her gün binlerce ziyaretçiyi kabul ediyoruz. “Çocuklar ve aileleri doğayla iç içe ortamımızda hayvanları yakından inceleme ve piknik yapma şansı buluyor” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu