Haber

İsrail’den Rusya’ya tepki: Hamas militanlarının Moskova’ya davetini kınıyoruz

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, 21 gün boyunca Gazze’yi bombalarken, Moskova’da dikkat çekici gelişmeler yaşandı. Rusya’nın daveti üzerine ülkeye gelen Hamas heyeti, çeşitli temaslarda bulundu ve bugün İranlı yöneticilerle görüştü. Moskova’daki gelişmeler İsrail’in tepkisini çekerken, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haiat, “İsrail, terörü destekleyen ve Hamas teröristlerine yönelik zulmü meşrulaştıran üst düzey yetkililerin Moskova’ya davetini kınıyor.”

HAMAS MOSKOVA’DA GÖRÜŞMELER YAPIYOR

Hamas Siyasi Büro Üyesi Ebu Merzuk başkanlığındaki heyet, dün Rusya’nın davetlisi olarak gittiği Moskova’da çeşitli temaslarda bulundu, bugün de İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri ile görüştü.

RUSYA’NIN DAVETİ İSRAİL’İ RAHAT ETTİ

Moskova’daki toplantı trafiği Gazze’yi abluka altına alan İsrail’i büyük ölçüde rahatsız etti. Hamas heyetinin Rusya’ya davetine tepki gösteren İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haiat, yaptığı açıklamada, “İsrail, terörü destekleyen ve Hamas teröristlerine yönelik zulmü meşrulaştıran üst düzey yetkililerin Moskova’ya davetini kınıyor.”

İSRAİL DIŞİŞLERİ: HAMAS, DEAŞ’TAN DAHA BÖR BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Haiat, açıklamasında şunları söyledi: “Hamas, IŞİD’den daha beter bir terör örgütüdür. Üst düzey Hamas yetkililerinin elleri, katledilen, öldürülen, idam edilen ve yakılan 1.400’den fazla İsraillinin kanına bulanmıştır. Aralarında bebeklerin de bulunduğu 220’den fazla insan, Çocuklar, kadınlar ve yaşlılar öldürüldü.” İsraillilerin kaçırılmasından onlar sorumludur.

“HAMAS YETKİLİLERİNİN MOSKOVA’YA DAVET EDİLMESİNİ KINIYORUZ”

İsrail, terörizme destek eylemi olan üst düzey Hamas yetkililerinin Moskova’ya davet edilmesini kınamakta ve Hamas teröristlerine yönelik zulmü meşrulaştırmaktadır. “Rus hükümetini Hamas teröristlerini derhal sınır dışı etmeye çağırıyoruz.”

gokcebeyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu