Haber

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine Erdoğan’dan tepki: Burada zihinsel bir sorun var

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, seçim yenilgisinin ardından yaptığı açıklamalar tepki çeken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında şunları söyledi:

“RUHSAL SORUN VAR”

(Kılıçdaroğlu’nun “Eğer kitleler Sayın Erdoğan’a oy veriyorsa o kitlenin sorgulanması gerekir. Toplumsal bir sorunumuz var” açıklaması.) Bu sorunun muhatabı aslında Kılıçdaroğlu’nun kendisidir. Bu açıklamaları anlamak mümkün değil. Burada gerçekten psikolojik bir sorun var. Kalkıyorsunuz, 11, 12 yenilgiye uğruyorsunuz, yenilgiden sonra da hâlâ milleti suçluyorsunuz. Meclis’te ne yazıyor? ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyor. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğu için millet sizi istemiyor, “git” diyor. “Sen bu işten anlamıyorsun” diyor. Ama yine de kalkıyorsun. “Altı kişilik masa” diyorsunuz, “gerekirse on altı kişilik masa” diyorsunuz. Ne kadar sofra kurarsan kur, senden hiçbir şey çıkmaz. İşi bitirdin. Şu anda sandalyeyi nasıl koruyacağınızı düşünüyorsunuz. Belediye başkanınız geliyor, size otobüste bir yer veriyor ve koltuğu yere bırakıyor. Hala o koltuğa tutunmaya çalışıyorsun. Her şeyden önce demokrasi mücadelesini ve demokrasinin kendisini anlamıyor.

“TANIK OLDUĞUMUZ İÇİN ÜZGÜNÜZ”

CHP Liderinin demokrasi anlayışına bir kez daha üzülerek tanık oluyoruz. Milli iradeye saygı duymayan bir kişi olarak yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP’yi seven vatandaşlarımı üzmektedir. Partisinde henüz demokrasiyi hayata geçirmemiş bir kişiden millet iradesine saygı duymasını beklememeliyiz. Terör örgütlerine tek söz söylemeyen, kendisine oy isteyen teröristlerden rahatsız olmayan Kılıçdaroğlu, herkesin kendisi gibi terör sevdalısı olmasını bekliyor. Kılıçdaroğlu’ndan seçim başarısını bekleyen vatandaşlarım bunun bir hayal olduğunu artık anladılar. Çünkü başarısızlık karşısında sorgulanması gerekenin politikacılar değil vatandaşlar olduğuna inanan bir genel liderleri var. Genel başkan olarak yaşadığı her seçim yenilgisine farklı bahaneler bulan ve herkesi haksız ilan eden Kılıçdaroğlu, bu açıklamalarıyla siyaset bilmediğini bir kez daha kanıtladı. Ancak millet iradesine saygı duymayan, demokrasiyi içselleştirmeyen, varlığını vesayet odaklarına endeksleyen bir muhalefeti ne ülkemiz ne de vatandaşlarımız hak etmektedir. Değişimden bahsedenlerin öncelikle milleti küçümseme tavrından vazgeçmeleri ve milletin beklediği gerçek değişimi gerçekleştirmeleri gerekiyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu