Haber

Gazeteci Sinan Aygül tutuklandı

Çocuğa yönelik taciz haberi nedeniyle dün gözaltına alınan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Lideri Sinan Aygül, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan tutuklandı.

Twitter’da #GazetecilikSucDegildir etiketiyle paylaşım yapan Aygül, “Savcılıktaki ifademin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildim” ifadelerini kullandı.

Aygül daha önce “3 saat önce verdiğim taciz ihbarı nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan gözaltına alındım. Şu anda evde polis aranıyor. Gözaltına alınıp polise götürüleceğim.” Ben gazeteciyim #gazetecilikbaşarılıdır”.

Aygül Bitlis, Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ın uyarısı üzerine Tatvan’da 14 yaşındaki bir çocuğun taciz ve istismarına ilişkin haberini güncelleyerek, “Konunun hassasiyetini bildirmek için acele ettim ama bu aşamada valiliğin konu ile ilgili açıklaması aksini ispat edemediğim sürece zaruridir konu ülke gündeminde de olan hassas bir konu benim haberim olmadan kamuoyu ile paylaşmam doğru olmadı Her zaman olduğu gibi kamuoyu adına konunun takipçisi olacağım ancak teyit etmeden paylaştığım için tüm kamuoyundan özür dilerim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu