Haber

Gazeteciler Cemiyeti: “Meslektaşlarımıza Depremde Çeşitli Destek Projeleri Üzerinde Çalışıyoruz”

Gazeteciler Cemiyeti yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar bölgede ikamet eden 23 meslektaşımız hayatını kaybetti. Kaybettiklerimizi rahmetle anıyoruz. Bölge dernekleri ile görüşerek depremzede meslektaşlarımız için çeşitli destek projeleri üzerinde çalışıyoruz. ve yerel basın.” Açıklamada, bölgede görev yapan gazetecilerin ihtiyaçlarının karşılanmaya çalışıldığı belirtilirken, deprem bölgesine gidecek gazetecilerin hijyen malzemesi gibi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri açıklandı. , portatif tuvaletler ve powerbanklar, Ankara’daki Dernek ve Basın Evi’nden.

Gazeteciler Cemiyeti, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilin etkili olduğu deprem bölgesinde görev yapan gazeteciler için takviye çalışmalarının yürütüldüğünü duyurdu. Dernek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Meslektaşlarımıza kıymetli duyurumuz: Afet bölgesinde görev başında bulunan gazeteciler, acil kişisel ve mesleki ihtiyaçları için oluşturulan Whatsapp kümesi hakkında bilgi paylaşıyorlar. Hijyen malzemeleri, powerbank ve portatif tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Bölgedeki meslektaşlarımıza powerbank ve hijyen ekipmanları dağıttık ama tek tek herkese ulaşmak mümkün değil. Bölgeye gidecek gazeteciler Ankara’da Dernek ve Basın Evi’ne uğrayarak portatif tuvalet ve powerbank alabilirler. Bize DM’den de ulaşabilirsiniz.

Bugüne kadar bölgede ikamet eden 23 meslektaşımız hayatını kaybetti. Kaybettiklerimizi onurlandırıyoruz. Bölge dernekleri ve yerel basın ile görüşerek depremzede meslektaşlarımız için çeşitli güçlendirme projeleri üzerinde çalışıyoruz.

Tüm çalışmalarının ortasında gelen takviye taleplerine olumlu yanıt veren powerbank, maske ve hijyen ekipmanları konusunda emeği geçen firmalara, Keçiören Belediyesine, İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Ankara Büyükşehir Belediyesine, Burdur Belediyesine, Çankaya Belediyesine teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu