Haber

Soğuk hava Balkanlar üzerinden ülkeye girdi! İşte İstanbul’a ilk karın yağacağı tarih

Aralık ayında Türkiye genelinde sıcaklıklar düşmeye başlarken, Balkanlar üzerinden beklenen soğuk hava dalgası Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarıları sonrası yurda girdi.

DÖNEMİN İLK KAR TANELERİ KIRKLARELİ’YE DÜŞTÜ

İstanbul Günlerdir devam eden sıcak hava bugün yerini dondurucu soğuğa bırakırken, hissedilir sıcaklık 3 dereceye kadar düştü. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasıyla birlikte dönemin ilk kar taneleri Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde düştü.

İSTANBUL’A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Bu gelişmelerin ardından vatandaşlar internete koşarak, şunları söyledi: İstanbulMeteoroloji Uzmanı Adil Tek, “İlk kar ne zaman yağacak?” sorusuna yanıt ararken merak edilen soruyu yanıtladı.

“KAR AYIN 20’SİNDEN SONRA GÖRÜLECEK”

Tek, “İstanbul’da 20’sine kadar kar yağışı ihtimali yok. Hava çoğunlukla kuru ve soğuk olacak. Uzun süreli kar yağışı beklememek lazım. Kesin olarak söyleyebiliriz. Ayın 20’sinden sonra kar yağacak” dedi. kar.”

METEOROLOJİ RAPORU ARTIK YAYINLANDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Karadeniz (Artvin hariç), Doğu’nun güney ve batısı Anadolu Güneydoğu Anadolu (Gaziantep ve Kilis hariç) ile Erzurum ve Ağrı bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, sulu kar ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Marmara’nın güneyi, Kuzey ve Kıyı Ege ile Denizli, Uşak, Kütahya, Antalya, Isparta’nın batısı, Burdur’un doğusu, Eskişehir çevresi ve Ankara’nın kuzey ve batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Genel olarak güney, Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’da, kuzey yönlerden hafif, orta kuvvette orta, Marmara’nın kuzeyinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara’nın iç kesimleri Orta Karadeniz ve Batı Akdeniz kıyıları. üflendiği varsayılmaktadır.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağışların Marmara’nın güneyi, Kuzey ve Kıyı Ege ile Denizli’nin batısı, Antalya’nın doğusu, Isparta, Burdur, Eskişehir çevresi ile Ankara’nın kuzey ve batısında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yağışlara karşı dikkatli olun. sel ve sel gibi olumsuz koşullar. ve önlem alınmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın gece saatlerinden sonra kuzeyden Marmara’nın kuzeyine, Orta Karadeniz’de kuzeyden ve batı Akdeniz kıyılarında güneyden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin düşmesi, soba ve doğalgaz ile baca gazı kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuz kurallara karşı dikkatli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TEKİRDAĞ °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğulu sağanak ve sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. yağış; Kıyı kesimler, Manisa, Uşak ve Kütahya çevreleri ile Denizli’nin batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 13 °C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 17 °C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. yağış; Özellikle yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren özellikle Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur’un doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, güneyi ve il genelinde gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların yerel olarak Eskişehir çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kuzey ve batı kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların özellikle yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KAYSERİ °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerin yüksek kesimlerinin karla karışık ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİNOP °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde (Artvin hariç) aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yağmur ve sağanak, sulu kar ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz’de güneyden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

RİZE °C, 17 °C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

TOKAT °C, 15 °C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile Erzurum, Muş ve Ağrı çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. yağış; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde sulu kar ve kar bekleniyor.

AĞRI °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sulu kar ve kar yağışı

ERZURUM °C, 2°C

Parçalı bulutlu, bu sabah hafif kar yağışlı

MALATYA °C, 9°C

Parçalı bulutlu, bu sabah aralıklı yağmurlu

VAN °C, 6°C

Parçalı bulutlu, hafif sulu kar ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde (Gaziantep ve Kilis hariç) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur

GAZİANTEP °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

MARDİN °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah aralıklı sağanak yağışlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu