Haber

TİP’ten milletvekili adayı Mehmet Aslantuğ siyasete giriş sürecini anlattı.

Rol aldığı dizilerdeki başarısıyla adından söz ettiren usta oyuncu Mehmet Aslantuğ, TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın teklifini kabul ederek milletvekili adayı oldu. Biraz önce bahsettiğim programın konuğu olan Candaş Tolga Işık’ın sunduğu programa konuk olan Aslantuğ, siyasete giriş sürecini anlattı.

“ÜLKEYİ SEVİYORUZ, KİMSE SEVGİMİZİ KARŞILAYACAĞIMIZI İDDİA EDEMEZ”

“Türkiye şimdi bambaşka bir imtihandan geçiyor, bu çok açık. Beni siyasete çeken bu sorumluluktur. Bunu zaten yıllardır hissediyorum. Biz bu ülkeyi seviyoruz kardeşim. Kimse takas ettiğimizi iddia edemez. Şu veya bu ilişkiye duyduğumuz bu aşk, deliliktir, akıl tutulmasıdır.”

“SIRÇA KÖŞKÜNDE YAŞAMIYORUM, BURJUVAR HEYECANLARIYLA HAYATA TIKLAYAMIYORUM”

Ben durumumdan memnundum, siyasete olan merakımdan değil. Camdan bir malikanede yaşamadım, bisiklete biniyorum. 2-3 yılda bir araba değiştirme heyecanıyla bu işi yapmadım. 40 yıldır denizle ilgileniyorum, 25 yaşında yelkenli teknem var ve son derece ucuz. Hayata küçük burjuva şevkiyle tutunmadım, tutunanlarla yaptığım sohbetlerde nerede duracağımı bildim. İktidara ve güçlüye karşı mutlaka bir duruş olmalıdır. Türkiye artık başka bir yerde, adeta hayati referandumlarda. “

“POLİTİKA İLGİLENMİYORUM”

“Siyasetle ilgilenmiyorum. Bu siyaset değil. Hepimizin hayatında siyaset var ama çok iç içe olmalarına rağmen sanatla siyaseti birbirinden ayırmaya çok meraklı arkadaşlarımız var. Sanatçı muhaliftir” uyarısında bulunuyor. Siyasi iklimi işine dahil ediyor.Ekonomik ve sosyolojik travmaları kendi derdine alıyor,bunu iktidara getiriyor.Kudretliyi hatırlatıyor.Artık sanat yapıyoruz,bunlar bizim değil’demek gülünç. cam konağına çekiliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu