Ekonomi

Çiftçilere tıbbi aromatik bitkiler eğitimi

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülebilir ve verimli tarım yapmak amacıyla düzenlenen eğitim faaliyetleri aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Eskişehir’de faaliyet gösteren çiftçiler ve tarımsal üretimle ilgilenen vatandaşlara, Çiftçiler ve Kent Üreticileri İçin EğitimEğitim “protokol” ile devam ediyor.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi işbirliğiyle düzenlendi “Tıbbi Aromatik Bitkiler” eğitim, Dr. Basri Ulu tarafından Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Benek, eğitimin üretimdeki değerine dikkat çekerek, bu alanda da faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti.

Açılış konuşmasının ardından yaptığı sunumda Basri Ulu, “ Tıbbi ve aromatik bitkiler, bitkilerin üretim süreçleri diye detaylı bir şekilde anlattı. Alternatif üretimin ve katma maliyeti yüksek eserler yetiştirmenin değerine de dikkat çeken Ulu, özellikle tıbbi aromatik bitkilerin gıda, ilaç, kozmetik, kimya ve tarımsal uğraş alanları başta olmak üzere birçok alanda kullanıldığını belirtti.

Eğitim, vatandaşların sorularına yanıt bulduğu karşılıklı soru-cevap bölümüyle tamamlandı.

haberartova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu